Emlékezetes díjátadó ünnepségek
Az EUROSOLAR / Magyarország első díjkiosztó ünnepségére 1996-ban került sor a Soproni Városháza Dísztermében. Jelen volt és beszédet mondott Hermann Scheer , az EUROSOLAR alapítója is. Media kategóriában a Duna Televízió kapott díjat ökológiai műsoraiért, amelyet Sára Sándor megbízásából Szabó László Zsolt vett át. Ebben az évben az európai versenyben is kategória győztesek lettek. Így Európa is ünnepelte őket.
Külön jelentőséget adott ennek a díjátadónak az a tény, hogy 1996 volt a NAP Esztendeje Földünkön. Az UNESCO ugyanis az 1993-ban megtartott világértekezletén döntést hozott arról, hogy vegye kezdetét egy három éven át tartó világméretű napenergia kampány. Ennek koronája volt az UNESCO Napenergia Csúcsértekezlete, amelynek megtartására Zimbabwében került sor 1996 szeptemberében.
Ebben az emberiség figyelmét a NAP felé fordító, az ügynek egyetemes emberi értelemben is nyitányt jelentő erőfeszítésben az UNESCO fő partnere az EUROSOLAR volt.
Ebben a folyamatban a megújuló energiáknak a figyelem középpontjába emelésével az EUROSOLAR / Magyarország tette láthatóvá Sopront és Magyarországot a világtérképen.
A díjak átadásának szemtanúja volt a World Education ENSZ tagságú Világszervezet valamennyi földrészről Sopronba sereglett résztvevője. A Világkonferencia megtartására úgy került sor, hogy a Párizsi UNESCO Központ szerződésben rögzítve kérte fel Rónai Juditot, a Világszervezet európai alelnökét, hogy munkatársaival együtt készítse elő az UNESCO 1997-es Hamburgi Felnőttoktatási Világértekezletét, amelyen a „Felnőttoktatás és a XXI.sz. kihívásai” témának megjelenítésére kapott megbízást.
A 2008-as EUROSOLAR Napenergia Díjat Vatikán Város képviselői vehették át Rómában, az Építészet Kategóriában. II. János Pál Pápa ösztönzése nyomán napelemek kerültek a Szt. Péter Bazilikára és Vatikán Város vezető szerepre tett szert a napenergia hasznosításban. A Szt. Péter Bazilikára helyezett napelemek üzenete, hogy templomainkon és történelmi városaink tetőszerkezetein helye van ennek a nélkülözhetetlen technológiának.